Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
12/03/2024 - 07:00

Emilka Nosal - mistrzynią Polski XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Emilka Nosal saneczkarka UKS KTH Krynica została mistrzynią Polski w kategorii juniorka, podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W ramach XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w dniach 6-9 marca w Starym Smokowcu na torze lodowym rywalizowali saneczkarze. Mistrzynią Polski w kategorii juniorka została Emilia Nosal, zawodniczka UKS KTH Krynica

- Nasza Emilka Nosal nie zawiodła i zwyciężyła w jedynkach juniorek. Zdobyła również trzecie kółko olimpijskie. -komentuje Barbara Rzeszut, kierowniczka sekcji saneczkowej KTH Krynica.

- W drużynówce uzyskała najlepszy czas 9,8, co wystarczyło na zajęcie czwartego miejsca.

- Jakub Potok, startujący po raz pierwszy w Olimpiadzie zajął dwunaste miejsce w eliminacjach, pozostawiając za sobą 40. rywali, a w finale oddał dwa bardzo dobre ślizgi i uplasował się na dwunastej pozycji. - dodaje kierowniczka sekcji saneczkowej KTH Krynica.

- Jako Klub, z dwoma startującymi zawodnikami zajęliśmy szóste miejsce.

Trenerami klubowymi zawodników są Lesław Poręba i Andrzej Śmierzchalski.

Tydzień wcześniej (2 - 3 marca) na Słowacji rozegrano zawody dla młodszych saneczkarzy, o Puchar Burmistrza Wysokich Tatr. Zawodnicy UKS KTH Krynica zajęli: 1. miejsce Oliwka Nosal, 2. miejsce Ewa Zieja, 2. miejsce Krzysztof Potok, 4. miejsce Karol Nosal oraz 4. miejsce Bartek Nosal. (MK) fot. Barbara Rzeszut.