Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 czerwca. Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
29/01/2021 - 16:50

Ligowy rywal za mocny. Pierwsza sparingowa porażka Sandecji

W trzecim meczu kontrolnym piłkarze Sandecji przegrali z ligowym rywalem – Puszczą Niepołomice 3:1. Jest to pierwsza porażka „Biało-czarnych” w okresie przygotowawczym. Jedynego gola zdobył dla nich Rafael Victor.

Sandecja przystępowała do sparingu z Puszczą Niepołomice po dwóch kolejnych zwycięstwach z Podhalem Nowy Targ i Sokołem Sieniawa. Łącznie sądeczanie zdobyli w tych spotkaniach 6 goli, nie tracąc żadnego. Dobra passa zakończyła się jednak w piątek.

Trzeci mecz kontrolny „Biało-czarni” rozgrywali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Limanowej. Ich rywalem był dobry znajomy z pierwszoligowych boisk, a więc Puszcza Niepołomice. Sądeczanie przegrywali od 15 minuty, po golu Jakuba Bartosza (występował w Sandecji, gdy ta grała w ekstraklasie). W drugiej połowie prowadzenie podwyższyli Hubert Tomalski i Jewhen Radionow (wykorzystał dośrodkowanie). Jedyną bramkę dla sądeczan zdobył w końcówce Rafel Victor.

W trzecim meczu kontrolnym piłkarze Sandecji doznali zatem po raz pierwszy porażki. Jednocześnie klub poinformował, że jego nowym zawodnikiem będzie Sebastian Adamczyk, przenoszący się z Lubania Tylmanowa.

W sparingu z Puszczą piłkarze Sandecji wystąpili w następującym składzie:

I połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Daniel Dziwniel, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Adrian Danek - Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, Michał Walski, Kamil Ogorzały - Rubio.

II połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, zawodnik testowany - Wiktor Żołądź, Michał Walski, zawodnik testowany, Kamil Ogorzały, Sebastian Wąchała (70' zawodnik testowany) - Rafael Victor.

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)